Znajdź najlepszego lekarza, przyjazną aptekę

bądź przychodnię w twojej okolicy

Ból gardła – co oznacza i jak skutecznie leczyć?

Porady

Ból gardła to powszechna i bardzo częsta dolegliwość, z którą spotykają się zarówno dorośli, jak i dzieci bez względu na porę roku. Chociaż sam w sobie najczęściej nie jest niczym groźnym, to może być objawem znacznie poważniejszych infekcji. Dlatego nie należy go lekceważyć.

Spacer z dzieckiem zimą – o czym warto pamiętać?

Porady

Gdy za oknem pada śnieg i panują ujemne temperatury, spacer z dzieckiem staje się prawdziwym wyzwaniem. Wiele osób niestety rezygnuje z wyjścia, sądząc, że chłodne powietrze może zaszkodzić niemowlakowi. To błąd, gdyż trzymając dziecko pod kloszem, osłabia się naturalną odporność organizmu. Najważniejszy jest zdrowy rozsądek, by nie narażać dziecka na zmarznięcie, ale również  nie zamykać go w domu.

Jak rozpoznać udar mózgu?

Porady

 

Udar mózgu to podstępna choroba, która może zrujnować całe życie, a nawet doprowadzić do śmierci. Choroba dopada najczęściej ludzi starszych, choć zdarzały się również przypadku u młodszych, nawet 20 letnich osób. Jak się chronić przed udarem, jak go rozpoznać, a jeśli już się wydarzy, to co należy zrobić?

Jak dbać o oczy podczas pracy przy komputerze

Porady

W czasach, gdy praca przy komputerze jest już standardem, pojawia się wiele nowych schorzeń, wynikających bezpośrednio z siedzącego trybu życia, pracy w złych warunkach oświetleniowych i niewielkiej odległości od monitora. Jedną z nich są choroby oczu. Wady wzroku, można już zaliczyć do chorób cywilizacyjnych.

Relaksująca kąpiel w wannie

Porady

O tym, że relaksujące kąpiel w wannie może mieć zbawienny wpływ na nasze samopoczucie, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Nie każdy jednak wie, że taka kąpiel, o ile dobrze przygotowana, może również działać bardzo korzystnie na zdrowie. Wystarczy tylko kilka zabiegów, by zwykła codzienna czynność, zamieniła się w prawdziwe spa dla ciała i duszy. 

Domowe sposoby na ból głowy

Porady

Bóle głowy to jedne z tych przypadłości, które zdarzają się praktycznie każdemu. Mogą mieć na to wpływ różne czynniki – zbyt wysokie lub zbyt niskie ciśnienie, stres, zła pogoda lub bardziej poważne schorzenia. Najczęściej jednak zdarzają się takie epizodyczne bóle, które nie zagrażają życiu. W takim wypadku, zamiast kolejnych tabletek, warto podeprzeć się domowymi sposobami, które mogą być równie skuteczne. Zastanawiasz się co na bóle głowy? Jest kilka sprawdzonych metod.

Jak skutecznie opatrywać rany?

Porady

Większe lub mniejsze urazy zdarzają się każdemu. O ile nie mieszka się w plastikowej kuli, raczej nie ma możliwości, by uniknąć drobnych wypadków. Jeśli już coś się stanie, najważniejsze to zachować zdrowy rozsądek. Z niewielkimi skaleczeniem nie trzeba od razu biec do chirurga. Z kolei bagatelizowanie większych, może się źle skończyć. 

Zadbaj o serce

Porady

Choroby serca dotykają coraz młodsze osoby. Jest to wynik niezdrowego stylu życia, złej diety, stresu i szybkiego tempa życia. Serce to jeden z najważniejszych organów. Jest odpowiedzialne za pompowanie krwi do wszystkich układów, a ograniczenie jego wydajności może skutkować wieloma poważnymi chorobami, a nawet śmiercią. Dlatego, zanim zauważysz u siebie pierwsze objawy niewydolności krążenia lub choroby wieńcowej, zawczasu podejmij odpowiednie działania, które pozwolą Ci jak najdłużej cieszyć się zdrowym, młodym sercem.

Proste ćwiczenia bez wychodzenia z domu

Porady

Nie masz czasu lub ochoty spędzać wielu godzin na siłowni, a jednocześnie pragniesz poprawić coś w swoim wyglądzie? Chcesz zrzucić kilka kilogramów lub przybrać trochę mięśni? Oto kilka prostych ćwiczeń, które możesz wykonywać w domu – bez konieczności chodzenia na siłownię lub fitness.

Jak skutecznie rzucić palenie

Porady

Sposobów na rzucanie palenie jest wiele. Tak naprawdę nie ma jednej, idealnej metody, która zadziałałaby na wszystkich. Wszystko zależy od tego, jak bardzo jesteśmy zdeterminowani do pozbycia się tego nałogu.