Znajdź najlepszego lekarza, przyjazną aptekę

bądź przychodnię w twojej okolicy

Zimowy sport dla Ciebie

Jedni kochają, inni nienawidzą zimy. Jednak żyjemy w takim klimacie, gdzie śnieg i mróz towarzyszą nam co najmniej kilka miesięcy w roku. Nie warto zamykać się w domu. Czasami dobrze jest wyjść na świeże powietrze. W tym artykule przybliżymy parę dyscyplin, które nie wymagają specjalnych umiejętności, ani wysiłku. Może znajdziesz coś dla siebie.

 

Narty

Oczywiście w takim zestawieniu nie mogłoby zabraknąć nart. Jest to najpopularniejsza dyscyplina zimowa, niewymagająca specjalnych umiejętności, ani nakładów finansowych. Jeśli nigdy nie stałaś na dwóch deskach, spokojnie nauczysz się tego w ciągu godziny w szkółce narciarskiej, a potem śmiało możesz ruszać na łatwe stoki. Również brak sprzętu nie powinien być przeszkodą. Niemal przy każdym stoku znajdziesz wypożyczalnię, gdzie za kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych dostaniesz wszystko, czego Ci potrzeba.

 

Łyżwy

Kolejną popularną dyscypliną zimową są łyżwy. Podobnie jak w przypadku nart, złapanie podstaw jest bardzo proste, a wypożyczalnie łyżew znajdują się przy każdym lodowisku. To świetny sposób na spędzenie godziny lub dwóch, nieco ruchu i mnóstwo dobrej zabawy!

 

A co powiesz na… sanki?

Sanki to powrót do dzieciństwa. Zabawa doskonała dla dzieci i dorosłych, chociaż najlepiej zjeżdża się całą rodziną. Wystarczy tylko ciepłe ubranie, drewniane lub plastikowe sanki i oczywiście jakiś pagórek. To zabawa, przy której masa śmiechu gwarantowana!

 

Narty biegowe

To propozycja łącząca w sobie jazdę na nartach i biegi. Narciarstwo biegowe stało się bardzo popularne za sprawą naszej słynnej biegaczki Justyny Kowalczyk. Od czasu jej zwycięstw, biega cała Polska. To sport stosunkowo łatwy do opanowania. Niestety tras biegowych nie jest aż tak dużo, ale z pewnością gdzieś w Twojej okolicy znajdzie się przynajmniej jedna, na której będziesz mogła spróbować swoich sił na biegówkach.

 

To kilka naszych propozycji. Sportów zimowych jest całe mnóstwo i tylko od Ciebie zależy, co wybierzesz. Pamiętaj – gdy za oknem sypie śnieg, nie warto pozostawać w domu. Lepiej ubrać ciepłą kurtkę, czapkę oraz rękawiczki i poddać się cudownej atmosferze.