Znajdź najlepszego lekarza, przyjazną aptekę

bądź przychodnię w twojej okolicy

Drzemka w trakcie dnia przywróci Ci siły

Czy znasz to uczucie, kiedy w ciągu dnia dopada Cię zmęczenie i nie jesteś w stanie na niczym się skupić? Oczywiście można podpierać się kawą, jednak znacznie lepszym i zdrowszym sposobem na przywrócenie sen jest kilkunastominutowa drzemka. Wystarczy 15-25 minut, by zregenerować organizm i móc powrócić do pracy w pełni sił.

 

Popołudniowe zmęczenie dopada nas najczęściej w godzinach między 14 a 16 – to właśnie wtedy organizm jest najbardziej wyczerpany. Niestety będąc w pracy ciężko pozwolić sobie na kilkunastominutowy wypoczynek, chociaż już coraz więcej pracodawców docenia zbawienny wpływ zdrowej drzemki na efektywność w pracy. Jednak jeśli nie masz takiej możliwości, to nawet po powrocie do domu, warto położyć się w spokoju na kanapie lub łóżku i na 25 minut udać się na wypoczynek. Zdrowa drzemka korzystnie wpływa na procesy zapamiętywania, jest więc polecana szczególnie uczniom; obniża również poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu, a także obniża ryzyko zawału, udaru i innych chorób.

 

Taki odpoczynek powinien trwać krócej niż pół godziny, gdyż po tym czasie mózg wpada w fazę snu głębokiego i wybudzenie się w tym momencie sprawi, że poczujemy się bardziej zmęczeni i niewyspani. Nie należy również udawać się na drzemkę później niż 3 godziny przed pójściem spać, w przeciwnym razie organizm może mieć trudności z zaśnięciem w nocy.

 

Zdrowa drzemka ma korzystny wpływ na samopoczucie i organizm. Jeśli szukasz sposobu jak zregenerować siły, zapomnij o kawie i energetykach. Zastosuj sprawdzony sposób i po prostu prześpij się przez kilkanaście minut!