Znajdź najlepszego lekarza, przyjazną aptekę

bądź przychodnię w twojej okolicy

zobacz katalog

Zimowy sport dla Ciebie

Ciekawostki

Jedni kochają, inni nienawidzą zimy. Jednak żyjemy w takim klimacie, gdzie śnieg i mróz towarzyszą nam co najmniej kilka miesięcy w roku. Nie warto zamykać się w domu. Czasami dobrze jest wyjść na świeże powietrze. W tym artykule przybliżymy parę dyscyplin, które nie wymagają specjalnych umiejętności, ani wysiłku. Może znajdziesz coś dla siebie. 

Dlaczego jest nam zimno?

Ciekawostki

Uczucie chłodu, dreszcze, dzwonienie zębami, zimne kończyny to wszystko pierwsze oznaki wyziębienia organizmu. Jest to podstawowe zabezpieczenie przed hipotermią, mogąca doprowadzić do śmierci. Uczucie chłodu i dreszczy pojawia się również, gdy organizm jest osłabiony lub gdy gorączkujemy. Wtedy, nawet jeśli w pomieszczeniu jest naprawdę ciepło, subiektywnie odczuwamy chłód.

Ból gardła – co oznacza i jak skutecznie leczyć?

Porady

Ból gardła to powszechna i bardzo częsta dolegliwość, z którą spotykają się zarówno dorośli, jak i dzieci bez względu na porę roku. Chociaż sam w sobie najczęściej nie jest niczym groźnym, to może być objawem znacznie poważniejszych infekcji. Dlatego nie należy go lekceważyć.

Spacer z dzieckiem zimą – o czym warto pamiętać?

Porady

Gdy za oknem pada śnieg i panują ujemne temperatury, spacer z dzieckiem staje się prawdziwym wyzwaniem. Wiele osób niestety rezygnuje z wyjścia, sądząc, że chłodne powietrze może zaszkodzić niemowlakowi. To błąd, gdyż trzymając dziecko pod kloszem, osłabia się naturalną odporność organizmu. Najważniejszy jest zdrowy rozsądek, by nie narażać dziecka na zmarznięcie, ale również  nie zamykać go w domu.

Drzemka w trakcie dnia przywróci Ci siły

Ciekawostki

Czy znasz to uczucie, kiedy w ciągu dnia dopada Cię zmęczenie i nie jesteś w stanie na niczym się skupić? Oczywiście można podpierać się kawą, jednak znacznie lepszym i zdrowszym sposobem na przywrócenie sen jest kilkunastominutowa drzemka. Wystarczy 15-25 minut, by zregenerować organizm i móc powrócić do pracy w pełni sił.

Jak rozpoznać udar mózgu?

Porady

 

Udar mózgu to podstępna choroba, która może zrujnować całe życie, a nawet doprowadzić do śmierci. Choroba dopada najczęściej ludzi starszych, choć zdarzały się również przypadku u młodszych, nawet 20 letnich osób. Jak się chronić przed udarem, jak go rozpoznać, a jeśli już się wydarzy, to co należy zrobić?

Czy wiesz, co znajduje się w kosmetykach?

Ciekawostki

W każdej łazience, niezależnie od tego, czy to łazienka kobiety, czy mężczyzny, znajduje się mnóstwo kosmetyków – żele do kąpieli, szampony, kremy, balsamy, odżywki… Można by tak długo wymieniać. Jednak to, co w teorii powinno pielęgnować skórę, często przyczynia się do powstawania alergii i podrażnień. Dzieje się tak dlatego, że w większości kosmetyków znajdują się chemiczne substancje, nie zawsze dobrze tolerowane przez organizm.

Jak dbać o oczy podczas pracy przy komputerze

Porady

W czasach, gdy praca przy komputerze jest już standardem, pojawia się wiele nowych schorzeń, wynikających bezpośrednio z siedzącego trybu życia, pracy w złych warunkach oświetleniowych i niewielkiej odległości od monitora. Jedną z nich są choroby oczu. Wady wzroku, można już zaliczyć do chorób cywilizacyjnych.

Relaksująca kąpiel w wannie

Porady

O tym, że relaksujące kąpiel w wannie może mieć zbawienny wpływ na nasze samopoczucie, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Nie każdy jednak wie, że taka kąpiel, o ile dobrze przygotowana, może również działać bardzo korzystnie na zdrowie. Wystarczy tylko kilka zabiegów, by zwykła codzienna czynność, zamieniła się w prawdziwe spa dla ciała i duszy. 

Lecznicze właściwości miodu

Ciekawostki

Prawdziwy pszczeli miód posiada wiele dobroczynnych właściwości, które znane były już w starożytnym Egipcie. Jest to jedyny naturalny produkt, który się nie psuje, a w zależności od tego, z pyłków jakich kwiatów został zrobiony, ma różne właściwości lecznicze. Należy jednak pamiętać o tym, że tylko prawdziwy, naturalny miód jest zdrowy, a wszystkie zamienniki i tzw. sztuczne miody, są w większości pozbawione najważniejszych mikroelementów.